آیا جایگزینی برای اسکوتر وجود دارد ؟

No comments yet

اسکوتر لگویار

اسکوترهای برقی

 

  • اسکوتر برقی واژه ای است که برای نامیدن طیف گسترده ای از وسایل نقلیه به کار می رود.از اسکوتر های برقی معمولی با لاستیک 6.5 اینچی و اسکوترهای تاشو و جمع شونده تا اسکوتر های تعادل خودکار(Self-balancing) مثل ناین بات ها و سگوی ها با اندازه های بزرگ تر و هندلینگ بهتراست

با این که ظاهرا این باور وجود دارد که این اسکوترها فقط بامزه و برای تفریح هستند ، اما با آمارگیری از کاربران این وسایل مشخص شده که این وسایل نقلیه ی برقی برای اهدافی بیش تر از صرفا تفریح مثل رفتن به محل کار ، مدرسه ، دانشگاه و سفرهای ترکیبی با مترو و تاکسی بسیار کاربری و مفید هستند.

در کنار این موارد ، این نحوه ی راندن ایستاده بسیار مهیج و همراه با ترشح آدرنالین خواهد بود و قبل و بعد از کار یا درس ، چند دقیقه ای شما را به دوران کودکیتان می برد. البته برخی اسکوترهای برقی دارای زین برای نشستن نیز هستند که راحتی بیش تری را فراهم می کنند. همچنین با توجه به طراحی های مختلف و مدل های گوناگون اسکوترهای برقی ، امکان ندارد نتوانید مدل دلخواهتان را انتخاب کنید.

اسکوتر لگویاراسکوتر لگویاراسکوتر لگویاراسکوتر لگویار

 

 

دوچرخه های برقی

  • دوچرخه های برقی تاشو یکی از بهترین وسایل نقلیه ی موجود در حمل و نقل نوین هستند که با پیشرفت های تکنولوژی موتورهای برقی و باتری ها در صنعت ، به اوج رشد و شکوفایی خود رسیده اند.ایده ی پشت مکانیزم دوچرخه های برقی این است که ترکیبی از پدال زدن و باتری شارژ شده می باشد

یعنی اولا تا مسافت های بالا ( نزدیک 60 کیلومتر ) با یک بار شارژ به وسیله ی برق شهری قابل استفاده هستند و ثانیا بر روی مسیر های مستقیم ، سرازیری ها و همچنین سربالایی های با شیب تا 15 درجه با این برق ذخیره شده در باتری کار می کنند ، هر زمان که سربالایی شدید باشد و یا دلتان بخواهد می توانید پدال بزنید و با این کار دیگر باتری مصرف نمی شود.شاید تنها نکته ی منفی راجع به دوچرخه های برقی قیمت بالای آن ها باشد که البته با کاهش هزینه های سوخت ، کرایه ، استهلاک خودرو ، جریمه و …. خرید یک دوچرخه ی برقی مقرون به صرفه خواهد شد.

 

اسکوتر لگویار اسکوتر لگویاراسکوتر لگویار

 

 

موتورسیکلت های برقی

 

  • حتی سرسخت ترین طرفداران وسایل نقلیه ی سنتی هم کم کم به این باور می رسند که نسل آتی حمل و نقل برای آن ها نیاز به یک دوشاخه و شارژر دارد.

موتورسیکلت های برقی بسیار شیک و حرفه ای بوده و از نظر احساسی که به کاربر می دهند دقیقا احساس سوار شدن بر یک موتور سیکلت بنزینی سنتی را ایجاد می کنند.پس هم مدرن و لوکس هستند و هم با توجه به رشد تکنولوژی باتری ها ، از نظر کیفی در درجه ای بالاتر از موتورسیکلت های قدیمی قرار می گیرند ، به نحوی که با اولین استفاده ، عاشق استفاده ی دوباره از آن ها می شوید .

 

اسکوتر لگویاراسکوتر لگویاراسکوتر لگویار

حمل و نقل روزانه ی خود را برقی و مدرن کنید.

  • اگر در فاصله ای نه چندان دور نسبت به محل کار یا تحصیلتان هستید ، به گونه ای که پیاده روی برای آن مسیر دشوار و استفاده از خودرو یا تاکسی هم غیر منطقی باشد ، اسکوترهای برقی یا دوچرخه های برقی یک راه حل عالی برای شما هستند.
  • با داشتن یک اسکوتر برقی یا دوچرخه ی برقی ، انگار همزمان با یک تیر چند هدف را نشانه رفته اید ؛ هم یه راحتی و با سرعت بالا ترافیک را دور می زنید و بین مقاصدتان جابه جا می شوید ، هم رد پای کربن ناشی از اگزوز وسایل نقلیه را به نوبه ی خود از هوای شهر پاک می کنید و نه تنها به شهرتان کمک می کنید بلکه از دست هزینه های حمل و نقل و دردسرها و دغدغه های مربوط به رانندگی مثل جای پارک و ترافیک و طرح ترافیک و… خلاص می شوید و این گونه به خودتان هم کمک می کنید.
  • وسایل نقلیه ی سبک برقی (LEVs) در مدل های مختلف با سرعت های بین 15 تا 40 کیلومتر بر ساعت و مسافت پیمایش بین 20-15 تا 60 کیلومتر به ازای هر بار شارژ ، می توانند به بهترین شکل ممکن جای ماشین ، اتوبوس یا مترو را برای مسیر های نه چندان طولانی بگیرند.

اسکوتر لگویار

 

نحوه ی هندلینگ و راندن وسایل نقلیه ی برقی سبک(LEVs) آسان است و یادگیری آن حتی برای کسی که قبلا از وسیله ی نقلیه ی دارای دوچرخی استفاده نکرده راحت و سریع اتفاق می افتد.هیچ گواهینامه ی رانندگی ، بیمه یا پلاکی برای این وسایل نقلیه لازم نیست ، به استثنای یک یا دو مدل از موتورسیکلت های برقی که دارای موتور بالای 1500 وات هستند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =