آیا کودکان با یک وسیله اسباب بازی هوشمند تحرک دارند ؟

No comments yet

LeapBand لگو یار

LeapBand لگو یارامروزه بسیاری از کودکان بیشتر از بزرگسالان از دستگاه‌های الکترونیکی مثل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌کنند. البته این دستگاه‌ها مخصوص کودکان طراحی نشده‌اند و تنها بازی‌های رنگارنگ و جذاب باعث شده کودکان به آن‌ها روی بیاورند. در صورتی که یکی از ویژگی‌های مهم دوران کودکی، نشاط و بازی و تحرک است. گوشی‌‌های هوشمند و تبلت‌های امروزی تحرک و جنب و جوش را از کودکان گرفته‌اند.

 

شرکت LeapFrog که یکی از پیشتازان تولید اسباب‌بازی‌های هوشمند مخصوص کودکان است، جدیداً مچ‌بندی ساخته که می‌تواند تحرک و جنب و جوش را برای کودکان خو گرفته با دستگاه‌های هوشمند به ارمغان بیاورد.

LeapBand لگو یار

 

این مچ‌بند LeapBand نام دارد و برای کودکان ۴ تا ۷ سال ساخته شده است. LeapBand که بسیار شبیه ساعت‌های هوشمند است، دارای بیش از ۵۰ بازی است. ویژگی بسیار مهم بازی‌های LeapBand روش بازی کردن با آن است. بر خلاف بازی‌های اندروید و iOS که صرفا با لمس صفحه انجام می‌شود، بازی‌های LeapBand تحرکی هستند. یعنی کودک باید یک حرکت خاص (مثل بالا و پایین پریدن) را چندین مرتبه انجام دهد تا به مرحله‌ی بعد برود.

 

LeapBand به وسیله‌ی سنسورهای حرکت‌سنج می‌تواند حرکت کودک را تشخیص دهد و بر این اساس به او امتیاز می‌دهد.

برای دیدن فیلم نحوه‌ی کارکرد LeapBand اینجا کلیک کنید.

ظاهر LeapBand بسیار زیبا، رنگارنگ و شاداب طراحی شده است. صفحه‌ی آن رنگی و بدنه‌ی آن ضد آب است.

LeapBand لگو یار

LeapBand لگو یار

در ابتدا کودک باید یک حیوان انتخاب کند. آن حیوان، کودک شما را در مراحل مختلف بازی همراهی می‌کند و بعضی وقت‌ها مطالبی مربوط به سلامتی و تغذیه به او می‌گوید. کودک می‌تواند با مراقبت از آن حیوان، غذا دادن و حمام بردن او امتیاز کسب کرده و جوایزی دریافت کند.

نحوه‌ی ارتباط دستگاه با کودک هم نوشتاری و هم گفتاری است. در این صورت کودکانی که هنوز مدرسه نرفته‌اند نیز می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب LeapBand این است که والدین کودک می‌توانند در آن اوقاتی را به عنوان «زمان مدرسه» و یا «زمان بی سر و صدا بودن» تعریف کنند تا این دستگاه مانع از فعالیت‌های درسی کودک و یا استراحت بقیه‌ی افراد خانواده نشود.

LeapBand دارای باتری قابل شارژ است و با هربار شارژ تا ۶ روز کار می‌کند. این دستگاه به قیمت ۵۰ دلار و در رنگ‌های شاد (آبی، سبز و صورتی) در اواسط تابستان برای عموم مردم عرضه خواهد شد.

.[منبع : LeapFrog]


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =